Puchar Ligi: Leeds United - Stoke City FC 2-2 (0-2) rzuty karne 4-5

27 sierpnia na Elland Road odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Leeds United a Stoke City. Mecz zakończył się zwycięstwem Stoke City 2-2 po rzutach karnych, który wywalczył awans, wygrywając w serię rzutów karnych 5-4. Starcie obejrzało 30,002 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Bogusza występującego w Leeds United (”Pawie”).

S. Vokes 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 55 pojedynków zespół Leeds United wygrał 28 razy i zanotował 16 porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Stoke City (”Garncarze”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Leeds United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brunona Martinsa z ”Garncarze”, a w 33. minucie Alfie Mccalmonta z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę ”Garncarze” w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Danny Batth. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Clucas.

Jedenastka ”Pawii” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie celnym strzałem popisał się Sam Vokes. Przy zdobyciu bramki pomagał Tyrese Campbell.

Na drugą połowę jedenastka Leeds United wyszła w zmienionym składzie, za Jamiego Shackletona, Alfie Mccalmonta, Jacka Clarkego weszli Ben White, Adam Forshaw, Jack Harrison. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Cameronowi Carterowi-Vickersowi z Stoke City.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie bramkę kontaktową zdobył Edward Nketiah.

W 70. minucie Tyrese Campbell zastąpił Oghenekara Etebę.

Zespół ”Pawii” wyrównał wynik meczu. W 81. minucie wynik ustalił Hélder Costa. Przy strzeleniu gola asystował Leif Davis.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Barry Douglas, zawodnik ”Pawii”. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Cameron Carter-Vickers60′
90′ Barry Douglas
Bruno Martins Indi22′
Mateusz Piotr Bogusz
Tom Smith
33′ 46′ Alfie John Mccalmont
Stephen Ward
Kalvin Phillips
Sam Clucas
46′ Jamie Shackleton
Thomas Ince85′
 67′ Edward Nketiah
Ryan Woods90′
46′ Jack Clarke
Sam Vokes  44′
 81′ . Helder Costa
Tyrese Campbell70′
Kamil Miazek
Adam Davies
Robbie Gotts
Nathan Michael Collins
46′ Ben White
Jordan Cousins85′
46′ Adam Forshaw
Mark Duffy90′
46′ Jack Harrison
Oghenekaro Etebo70′
Ezgjan Alioski
Thibaud Verlinden
Patrick Bamford
Scott Hogan

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych drużyna ”Garncarze” pokonała piłkarzy Leeds United 5-4. Swoją drużynę pogrążył Jack Harrison, który nie wykorzystał karnego.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Stoke City dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.