Puchar Ligi: Ipswich Town - Fulham Londyn 0-1 (0-1)

16 września na Portman Road odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Ipswich Town a Fulham FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fulham FC 1-0, który wywalczył awans.

A. Mitrović 38'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Fulham FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ipswich Town (”The Tractor Boys”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Aleksandar Mitrović dla drużyny Fulham FC. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Kenny Tete.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Fulham FC.

W 58. minucie Andre Dozzell został zmieniony przez Flynna Downesa. Chwilę później trener Fulham FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Maria Leminę. Na boisko wszedł Tom Cairney, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Ipswich Town: Oliver Hawkins, John Nolan, na ich miejsce weszli: James Norwood, Alan Judge. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce André-Franka Zamba, Kennego Tete'a zajęli: Harrison Reed, Joe Bryan. W drugiej połowie nie padły bramki.