Puchar Ligi: Huddersfield Town FC - Rochdale AFC 0-1 (0-0)

5 września na John Smith's Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Huddersfield Town a Rochdale. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rochdale 1-0, który wywalczył awans.

E. O'Connell 51'

Od pierwszych minut drużyna Rochdale zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Huddersfield Town (”The Terriers”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rochdale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Eoghan O'Connell dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Matt Done.

W następstwie utraty bramki trener Huddersfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Christophera Schindlera i na pole gry wprowadził napastnika Adamę Diakhabego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Jonathan Hogg zastąpił Isaaca Mbenzę.

Ryan McLaughlin
60′ Christopher Schindler
Alex Newby
69′ Jonathan Hogg
Oliver Rathbone73′
79′ Danny Ward
Lewis Bradley
79′ Josh Austerfield