Puchar Ligi: Fulham Londyn - Southampton FC 0-1 (0-0)

27 sierpnia na Craven Cottage w Londynie odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Fulham FC a Southampton FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Southampton FC 1-0, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 8,467 widzów.

M. Obafemi 57'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Fulham FC (”The Cottagers”) wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Southampton FC: Kevinowi Dansie w 6. i Jamesowi Wardowi-Prowsemu w ósmej minucie.

W 47. minucie sędzia wręczył kartkę Stefanowi Johansenowi z jedenastki gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Michael Obafemi dla drużyny ”Świętych”. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nathan Redmond.

W 60. minucie Jan Bednarek zastąpił Mayę Yoshidę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Maxime'owi Le Marchandowi, zawodnikowi ”The Cottagers”. W 80. minucie w jedenastce Fulham FC doszło do zmiany. Tyrese Francois wszedł za Stefana Johansena.

Po chwili trener ”The Cottagers” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Lucę de la Torrego. Na boisko wszedł Ben Davis, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Fulham FC doszło do zmiany. Martell Taylor-Crossdale wszedł za Aboubakara Kamarę.

Alves Soares Cedric
71′ Maxime Le Marchand
Kevin Danso6′
90′ Luca Daniel de la Torre
Nathan Redmond76′
Josh Onomah
Sofiane Boufal
Bobby De Cordova-Reid
Moussa Djenepo
47′ 80′ Stefan Marius Johansen
Pierre Emil Hoejbjerg
Kevin McDonald
Romeu Vidal Oriol
Matthew O'Riley
James Ward-Prowse8′
90′ Aboubakar Kamara
Maya Yoshida60′
90′ Benjamin James Davis
Stuart Armstrong
80′ Tyrese Jay Francois
Daniel Ings68′
90′ Martell Taylor-Crossdale