Puchar Ligi: Fulham Londyn - Sheffield Wednesday FC 2-0 (2-0)

23 września na Craven Cottage w Londynie odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Fulham FC a Sheffield Wednesday. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fulham FC 2-0, który wywalczył awans.

B. De Cordova-Reid 32'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 starć zespół Sheffield Wednesday wygrał 14 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fulham FC (”The Cottagers”) w dziewiątej minucie spotkania, gdy Aboubakar Kamara zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Anthony Knockaert.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bobby De Cordova-Reid wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fulham FC, strzelając kolejnego gola w 32. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Josh Onomah.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie kartkę dostał Denis Odoi, zawodnik gospodarzy. W 62. minucie Josh Onomah zastąpił Jeana Seriego.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Mosesowi Odubajo z Sheffield Wednesday. Między 71. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sheffield Wednesday: Liam Palmer, Liam Waldock, Elias Kachunga, na ich miejsce weszli: Matthew Penney, Jordan Rhodes, Charles Hagan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aboubakara Kamary, Anthony'ego Knockaerta zajęli: Tyrese Francois, Fabio Carvalho. W drugiej połowie nie padły gole.

Adam Reach
53′ Denis Odoi
Julian Börner
Tim Ream
Ciaran Brennan
Antonee Robinson
Fisayo Dele-Bashiru
 32′ Bobby De Cordova-Reid
Moses Odubajo63′
Stefan Marius Johansen
Liam Palmer71′
Neeskens Kebano
Joey Pelupessy
78′ Anthony Knockaert
Liam Shaw
62′ Josh Onomah
Liam Waldock79′
 9′ 71′ Aboubakar Kamara
Matthew Penney71′
78′ Fabio Carvalho
Charles Hagan82′
71′ Tyrese Jay Francois
Jordan Rhodes79′
62′ Jean Michaël Seri