Puchar Ligi: Fleetwood Town FC - Port Vale FC 2-1 (1-0)

15 września na Highbury Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Fleetwood Town a Port Vale. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fleetwood Town 2-1, który wywalczył awans.

D. Whitehead 49'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Fleetwood Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Fleetwood Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Paddy Madden. Przy zdobyciu bramki pomagał Ched Evans.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paddy'ego Maddena z Fleetwood Town, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Aleksa Hursta z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fleetwood Town.

Wysiłki podejmowane przez zespół Port Vale w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Danny Whitehead. Sytuację bramkową stworzył Harry McKirdy.

W 55. minucie Ched Evans został zmieniony przez Harveya Saundersa. Po chwili trener Fleetwood Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Paula Couttsa. Na boisko wszedł Mark Duffy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Port Vale: Christianowi Montañowi w 64. i Shaunowi Brisleyowi w 70. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fleetwood Town w 75. minucie spotkania, gdy Josh Morris strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Callum Camps.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Zachary'ego Millsa z Port Vale, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Glenna Whelana z drużyny przeciwnej. W 80. minucie w drużynie Fleetwood Town doszło do zmiany. Jay Matete wszedł za Calluma Campsa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Zachary Mills78′
80′ Callum Camps
Harry McKirdy72′
61′ Paul Coutts
Christian Alexis Montaño Castillo64′
 75′ Josh Morris
Emmanuel Oyeleke74′
90′ Glenn Whelan
Daniel Trickett-Smith64′
55′ Ched Evans
Danny Whitehead  49′
Wes Burns
Theo Robinson
 14′ 32′ Paddy Madden
Nathan Smith
61′ Mark Duffy
Scott Burgess74′
80′ Jay Matete
Luke Joyce64′
Ged Garner
David Worrall72′
55′ Harvey Saunders
Mark Cullen

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Port Vale, a w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.