Puchar Ligi: Everton Football Club - Watford FC 2-0 (0-0)

29 października na Goodison Park w Liverpoolu odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Everton FC a Watford FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Everton FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 34,979 widzów.

Richarlison 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Everton FC (”The Toffees”) wygrała 16 razy i zanotowała pięć porażek oraz cztery remisy.

Taktyka trenera jedenastki Watford FC już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców jedenastki Watford FC. W 39. minucie Domingos Quina zastąpił Abdoulaye Doucourégo.

W 41. minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Michael Keane wszedł za Yerry'ego Minę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Moise Kean został zmieniony przez Theo Walcotta, co miało wzmocnić drużynę ”The Toffees”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sebastiana Prödla na Christiana Kabasele'a w 65. minucie. Trener Watford FC postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Roberta Pereyrę i na pole gry wprowadził napastnika Gerarda Deulofeu. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Abdoulaye Doucouré, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Everton FC w 72. minucie spotkania, gdy Mason Holgate zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Theo Walcott.

Niedługo później trener Everton FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Dominica Calverta-Lewina. Na boisko wszedł Cenk Tosun, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie kartkę dostał Adrian Mariappa z jedenastki gości.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Everton FC, strzelając kolejnego gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry nie dał szans obrony bramkarzowi Richarlison. Przy zdobyciu bramki pomagał Cenk Tosun.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Francisco Femenia
 72′ Mason Holgate
Dimitri Foulquier
41′ Yerry Fernando Mina González
Nathaniel Chalobah
80′ Dominic Calvert-Lewin
Will Hughes
 90′ Richarlison de Andrade
Domingos Quina39′
46′ Moise Bioty Kean
Andre Gray
Jonas Lössl
Daniel Bachmann
41′ Michael Keane
Abdoulaye Doucouré39′ 68′
80′ Cenk Tosun
Sam Dalby
46′ Theo Walcott
Gerard Deulofeu67′

Drużyna Everton FC zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Watford FC.

Sędzia nie ukarał zawodników Everton FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.