Puchar Ligi: Everton Football Club - Salford City FC 3-0 (1-0)

16 września na Goodison Park w Liverpoolu odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Everton FC a Salford City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Everton FC 3-0, który wywalczył awans.

M. Kean 87'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Michael Keane. Bramka padła po podaniu Gylfiego Sigurdssona.

W 24. minucie Jarrad Branthwaite zastąpił Lucasa Digne'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Everton FC (”The Toffees”).

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Salford City: Jordanowi Turnbullowi w 58. i Brandonowi Thomasowi-Asante'owi w 67. minucie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Everton FC, strzelając kolejnego gola. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Gylfi Sigurdsson. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anthony Gordon.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Toffees” w 87. minucie spotkania, gdy Moise Kean zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Václav Hladký
 8′ Michael Keane
Jordan Turnbull58′
24′ Jarrad Branthwaite
Ashley Hunter
Tom Davies
Jason Lowe
 74′ Gylfi Thor Sigurdsson
Richard Towell
 87′ (k.) Moise Bioty Kean
Tylor Golden
24′ Lucas Digne