Puchar Ligi: Crystal Palace FC - Colchester United FC 0-0 rzuty karne 4-5

27 sierpnia w Londynie odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Crystal Palace a Colchesteru Utd. Mecz zakończył się zwycięstwem Colchester Utd 0-0 po rzutach karnych, który wywalczył awans, wygrywając w serię rzutów karnych 5-4.

PO DOGRYWCE, KARNE 4⁃5

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Crystal Palace (”Orły”) wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Colchesteru Utd zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Crystal Palace była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna ”Orły” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Martina Kellego wszedł Gary Cahill. W 63. minucie Connor Wickham został zmieniony przez Wilfrieda Zahę.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Gary'emu Cahillowi z Crystal Palace. Była to 70. minuta starcia. Trener ”Orły” postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Maksa Meyera i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Ayewa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

Ryan Clampin
46′ Martin Kelly
Brandon Comley
73′ Max Meyer
Luke Gambin80′
Jairo Riedewald
Courtney Senior90′
Andros Townsend
Ben Edward Stevenson77′
63′ Connor Wickham
Frank Nouble
Christian Benteke
Luke Norris 'Hacker'
Stephen Henderson
Ethan Ross
46′ 70′ Gary Cahill
Noah Chilvers77′
73′ Jordan Ayew
Kwame Poku
63′ Wilfried Zaha
Paris Cowan-Hall90′

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek zespół Colchesteru Utd pokonał piłkarzy Crystal Palace 5-4. Swoją drużynę pogrążył Andros Townsend, który nie wykorzystał karnego.

Sędzia nie ukarał zawodników Colchesteru Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.