Puchar Ligi: Crewe Alexandra FC - Aston Villa FC 1-6 (0-3)

27 sierpnia na Alexandra Stadium odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Crewe Alexandra a Aston Villa. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Aston Villa 6-1, który wywalczył awans. Mecz obejrzało 7,173 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: Alexandra Stadium | Widzów: 7173 | Arbiter: J. Gillett
J. Grealish 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Aston Villa (”The Villans”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Aston Villa otworzyli wynik. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Ezri Konsa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Villans” w 24. minucie spotkania, gdy Conor Hourihane zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Henri Lansbury.

W 43. minucie Matt Targett został zastąpiony przez Frédérica Guilberta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Conor Hourihane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aston Villa, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Bramka padła po podaniu Anwara El Ghaziego.

Na drugą połowę drużyna Crewe Alexandra wyszła w zmienionym składzie, za Chrisa Portera wszedł Chuma Anene. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Henriemu Lansbury'emu z Aston Villa.

Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił wzmocnić linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Charliego Kirka. Na boisko wszedł Oliver Finney, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 68. minucie, w jedenastce Aston Villa za Joty Peleteiro wszedł Jack Grealish, a w drużynie Crewe Alexandra Tom Lowery zmienił Jamesa Jonesa.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Keinan Davis. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jack Grealish.

W 71. minucie kartką został ukarany Oliver Lancashire, zawodnik Crewe Alexandra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aston Villa w 76. minucie spotkania, gdy Frédéric Guilbert zdobył piątą bramkę. Asystę przy golu ponownie zaliczył Henri Lansbury.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”The Villans” doszło do zmiany. Cameron Archer wszedł za Keinana Davisa.

Zawodnicy Crewe Alexandra szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił Ryan Wintle. Przy strzeleniu gola pomagał James Jones.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Jack Grealish. Po raz trzeci asystę zanotował Henri Lansbury.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-6.

Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
71′ Oliver Lancashire
Kortney Hause
Perry Ng
Ezri Konsa Ngoyo  4′
Eddie Nolan
Matt Targett43′
66′ Charlie Kirk
José Ignacio Peleteiro Ramallo68′
Callum Ainley
Anwar El Ghazi
68′ Tom Lowery
Conor Hourihane  24′, 45′
 84′ Ryan Wintle
Henri Lansbury58′
Owen Dale
Marvelous Nakamba
46′ Chris Porter
Keinan Davis  69′ 82′
William Jääskeläinen
Oerjan Haskjold Nyland
Nicky Hunt
Frédéric Guilbert43′  76′
66′ Oliver Finney
Jack Grealish68′  87′
Paul Green
Jacob Ramsey
68′ James Jones
Douglas Luiz Soares de Paulo
46′ Chuma Emeka Uche Anene