Puchar Ligi: Crawley Town FC - Millwall FC 1-3 (1-2)

5 września na The People's Pension Stadium odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Crawley Town a Milwall FC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Milwall FC 3-1, który wywalczył awans.

M. Smith 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Milwall FC (”Lwy”) wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Milwall FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Scott Malone. Asystę zanotował Ryan Woods.

W 31. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Crawley Town Jordan Tunnicliffe.

Piłkarze Crawley Town szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie gola kontaktowego strzelił Sam Ashford. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Dannie Bulman.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Milwall FC wyszła w zmienionym składzie, za Masona Bennetta wszedł Jed Wallace. W 58. minucie za Jacka Powella wszedł David Sesay.

Zespół Crawley Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 1-3 podwyższył Matt Smith. Asystę przy golu zaliczył Jed Wallace.

W 62. minucie Ryan Woods został zmieniony przez Shauna Williamsa, a za Connora Mahoneya wszedł na boisko Tom Bradshaw, co miało wzmocnić jedenastkę Milwall FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sama Ashforda na Rickiego Germana oraz Joe McNerneya na Briana Galacha. Jedyną kartkę w meczu dostał Jed Wallace z drużyny gości. Była to 66. minuta spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Shaun Hutchinson
79′ Joe McNerney
Scott Malone  14′
31′ (samob.) Jordan Tunnicliffe
Ben Thompson
58′ Jack Powell
Ryan Woods62′
Ashley Nadesan
Matt Smith  59′
 33′ 66′ Sam Ashford
Mason Bennett46′
Alfie Jones
Joseph Wright
58′ David Sesay
Shaun Williams62′
79′ Brian Galach
Tom Bradshaw72′
66′ Ricky German
Tyler Burey

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Milwall FC przyznał jedną żółtą.