Puchar Ligi: Chelsea Londyn - Barnsley FC 6-0 (2-0)

23 września na Stamford Bridge w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Chelsea FC a Barnsley FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 6-0, który wywalczył awans.

O. Giroud 83'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w 19. minucie spotkania, gdy Tamy Abraham zdobył pierwszą bramkę.

Zespół ”The Tykes” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie trafił Kai Havertz. Asystę zaliczył Mason Mount.

W 45. minucie kartkę obejrzał Bradley Collins z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Barnsley FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cauleya Woodrowa wszedł Luke Thomas.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy pokonał bramkarza Ross Barkley.

Niedługo później Kai Havertz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chelsea FC, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Tamy Abraham.

W 57. minucie Marcel Ritzmaier został zastąpiony przez Clarke'a Oduora. W tej samej minucie Dominik Frieser został zmieniony przez Conora Chaplina, co miało wzmocnić zespół ”The Tykes”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Silvę na Kurta Zoumę.

W 65. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Kai Havertz z Chelsea FC. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Tamy Abraham.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 83. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Bena Chilwella.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Kilian Ludewig
61′ Thiago Silva
Michael Sollbauer
Fikayo Tomori
Jordan Williams
 28′, 55′, 65′ 66′ Kai Havertz
Dominik Frieser57′
 49′ Ross Barkley
Alex Mowatt
Mateo Kovaczić
Marcel Ritzmaier57′
Mason Mount
Patrick Schmidt
 19′ 72′ Tamy Abraham
Cauley Woodrow46′
Callum Hudson-Odoi
Callum Styles
Nathan Baxter
Jack Walton
66′ Ben Chilwell
Clarke Oduor57′
Reece James
Jasper Moon
61′ Kurt Happy Zouma
Luke Thomas46′
Luiz Frello Jorginho
Victor Adeboyejo
72′  83′ Olivier Giroud
Conor Chaplin57′
Timo Werner
Elliot Jorge Simões Inácio

Arbiter nie ukarał ”The Blues” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.