Puchar Ligi: Chelsea Londyn - Barnsley FC 6-0 (2-0)

23 września na Stamford Bridge w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Chelsea FC a Barnsley FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 6-0, który wywalczył awans.

23 września na Stamford Bridge w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Chelsea FC  a Barnsley FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 6-0, który wywalczył awans.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w 19. minucie spotkania, gdy Tamy Abraham zdobył pierwszą bramkę.

Zespół ”The Tykes” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie trafił Kai Havertz. Asystę zaliczył Mason Mount.

W 45. minucie kartkę obejrzał Bradley Collins z zespołu gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Barnsley FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Cauleya Woodrowa wszedł Luke Thomas.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy pokonał bramkarza Ross Barkley.

Niedługo później Kai Havertz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chelsea FC, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Tamy Abraham.

W 57. minucie Marcel Ritzmaier został zastąpiony przez Clarke'a Oduora. W tej samej minucie Dominik Frieser został zmieniony przez Conora Chaplina, co miało wzmocnić zespół ”The Tykes”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Silvę na Kurta Zoumę.

W 65. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Kai Havertz z Chelsea FC. Przy strzeleniu gola ponownie pomagał Tamy Abraham.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Blues” w 83. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Bena Chilwella.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 6-0.

Arbiter nie ukarał ”The Blues” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.