Puchar Ligi: Cardiff City FC - Luton Town FC 0-3 (0-1)

27 sierpnia na Cardiff City Stadium odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Cardiff City a Lutonu Town. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Luton Town 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 4,111 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 4111 | Arbiter: T. Harrington
J. Jervis 70'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków drużyna Cardiff City wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Lutonu Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cardiff City była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 43. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cardiff City David Hoilett.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lutonu Town.

Drugą połowę jedenastka Cardiff City rozpoczęła w zmienionym składzie, za Isaaca Vassella wszedł Shamar Moore. Także w jedenastce Lutonu Town w czasie przerwy zaszły zmiany, za Jamesa Breego wszedł Luke Bolton.

Zespół Cardiff City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Alan Sheehan.

W 65. minucie za Omara Boglego wszedł Gary Madine.

Niedługo później Jake Jervis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lutonu Town, strzelając kolejnego gola w 70. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola pomógł Luke Berry.

W 71. minucie Gavin Whyte został zmieniony przez Jamesa Waite'a, co miało wzmocnić zespół Cardiff City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jake'a Jervisa na Calluma McManamana. W 85. minucie kartkę otrzymał Will Vaulks z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Luke Berry
85′ Will Vaulks
George Moncur
71′ Gavin Whyte
Pelly Ruddock Mpanzu
46′ Isaac Vassell
Elliott Lee
65′ Omar Bogle
Jake Jervis  70′ 81′
43′ (samob.) David Junior Hoilett
Callum McManaman81′
46′ Shamar Moore
Josh Neufville
65′ Gary Madine
Andrew Shinnie
71′ James Waite
Luke Bolton46′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Lutonu Town żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Cardiff City w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.