Puchar Ligi: Bristol Rovers FC - Brighton & Hove Albion FC 1-2 (0-0)

27 sierpnia na Memorial Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Bristolu Rovers a Brighton&Hove FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Brighton&Hove FC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 5,864 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-08-27 20:45 | Stadion: Memorial Stadium | Widzów: 5864 | Arbiter: M. Donohue
G. Murray 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Brighton&Hove FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Brighton&Hove FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Bristolu Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brighton&Hove FC w 55. minucie spotkania, gdy Aaron Connolly strzelił pierwszego gola. W 63. minucie za Victora Adeboyejo wszedł Jonson Clarke-Harris.

Piłkarze Bristolu Rovers szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 64. minucie Tom Nichols wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Abumere Ogogo.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Tyler Smith wszedł za Olliego Clarke'a. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Aaronowi Connolly'emu z jedenastki gości. Była to 72. minuta pojedynku. W 79. minucie w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Alex Rodman wszedł za Toma Nicholsa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brighton&Hove FC w 90. minucie spotkania, gdy Glenn Murray strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Steven Alzate.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Pascal Groß
69′ Ollie Clarke
Aaron Mooy
Abumere Tafadzwa Ogogo
Steven Alzate
Edward Upson
Alireza Jahan Bachsch
 64′ 79′ Tom Nichols
Aaron Anthony Connolly  55′ 72′
63′ Victor Adeboyejo
Jordan Davies
63′ Jonson Clarke-Harris
Hayden Roberts
79′ Alex Rodman
Soufyan Ahannach
69′ Tyler Smith
Max Harrison Sanders

Arbiter nie ukarał piłkarzy Bristolu Rovers żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Brighton&Hove FC nie skorzystała ze zmian.