Puchar Ligi: Bristol City FC - Northampton Town FC 4-0 (1-0)

16 września na Ashton Gate odbył się mecz rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Bristolu City a Northampton Town. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bristolu City 4-0, który wywalczył awans.

A. Semenyo 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Tomáš Kalas został zastąpiony przez Taylora Moore'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 43. minucie spotkania, gdy Chris Martin strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Antoine Semenyo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bristolu City.

Na drugą połowę jedenastka Northampton Town wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Račicia wszedł Morgan Roberts.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kasey Palmer. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Antoine Semenyo.

W 53. minucie Sam Hoskins został zmieniony przez Chrisa Linesa, a za Bernarda Ashleya-Seala wszedł na boisko Ethan Johnston, co miało wzmocnić drużynę Northampton Town. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tyreeqa Bakinsona na Chrisa Brunta w 60. minucie oraz Alfie Mawsona na Tommy'ego Rowego w tej samej minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Antoine Semenyo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu City, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie spotkania. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Christopher Missilou z jedenastki gości. Była to 88. minuta pojedynku.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie Kasey Palmer ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 4-0. Asystę zanotował Niclas Eliasson.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Jonathan Mitchell
7′ Tomáš Kalas
Cian Bolger
71′ Alfie Mawson
Michael Harriman
Zeze Steven Sessegnon
Fraser Horsfall
Zak Vyner
Joe Martin
60′ Tyreeq Bakinson
Luka Račić46′
Niclas Eliasson
Christopher Missilou88′
Ádám Nagy
Ryan Watson
 48′, 88′ Kasey Palmer
Bernard Patrick Ashley-Seal56′
 82′ Antoine Semenyo
Caleb Chukwuemeka
 43′ Chris Martin
Sam Hoskins53′
Daniel Bentley
Steve Arnold
7′ Taylor Moore
Mark Marshall
60′ Chris Brunt
Joseph Mills
71′ Tommy Rowe