Puchar Ligi: Bristol City FC - Exeter City FC 2-0 (1-0)

5 września na Ashton Gate odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Bristolu City a Exeter City. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bristolu City 2-0, który wywalczył awans.

A. Semenyo 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka Exeter City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Bristolu City (”The Robins”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City w 35. minucie spotkania, gdy Jamie Paterson strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Jack Hunt.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bristolu City.

W 61. minucie Matt Jay został zastąpiony przez Jake'a Taylora. W 75. minucie w drużynie Exeter City doszło do zmiany. Jack Sparkes wszedł za Lewisa Page'a.

Chwilę później trener Bristolu City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Famarę Diedhiou. Na boisko wszedł Antoine Semenyo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole ”The Robins” doszło do zmiany. Tyreeq Bakinson wszedł za Hana-Noah Massengo.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”The Robins”, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Antoine Semenyo. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Jack Hunt.

W 84. minucie Nigel Atangana został zmieniony przez Bena Seymoura, co miało wzmocnić zespół Exeter City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tommy'ego Rowego na Jamesa Mortona. W doliczonym czasie gry kartki otrzymał Jack Hunt z ”The Robins” i Jack Sparkes z jedenastki gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rory McArdle
90′ Jack Hunt
Lewis Page75′
Taylor Moore
Nigel Atangana84′
Zak Vyner
Archie Collins
81′ Han-Noah Massengo
Will Dean
89′ Tommy Rowe
Josh Key
80′ Famara Diedhiou
Joel Randall
Nahki Wells
Randell Williams
 35′ Jamie Paterson
Ryan Bowman
Andreas Weimann
Matt Jay61′
Max O’Leary
Jonathan Maxted
81′ Tyreeq Bakinson
Jordan Dyer
Niclas Eliasson
Harry Kite
89′ James Morton
Jack Sparkes75′ 90′
Kasey Palmer
Jake Taylor61′
Ryley Towler
Alex Fisher
80′  83′ Antoine Semenyo