Puchar Ligi: Bolton Wanderers FC - Bradford City AFC 1-2 (0-1)

5 września na University of Bolton Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers a Bradford City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bradford City 2-1, który wywalczył awans.

H. Pritchard 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół Bradford City wygrał osiem razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Bradford City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bradford City w 26. minucie spotkania, gdy Lee Novak zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tyler French.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bradford City.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie Antoni Sarcevic wyrównał wynik meczu.

W 62. minucie za Billy'ego Clarke'a wszedł Harry Pritchard. W 68. minucie Brandon Comley został zmieniony przez Alistaira Crawforda, co miało wzmocnić drużynę Boltonu Wanderers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kurtisa Guthriego na Claytona Donaldsona.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bradford City przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Harry Pritchard. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Anthony O'Connor.

W 81. minucie w jedenastce ”Kłusaki” doszło do zmiany. Shaun Miller wszedł za Liama Gordona. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Harry'emu Pritchardowi, piłkarzowi gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Tyler French
81′ Liam Gordon
Anthony O'Connor
Alex John-Baptiste
Paudie O'Connor
George Taft
Reece Staunton
68′ Brandon Comley
Connor Wood
Gethin Jones
Callum Cooke
 47′ Antoni Sarcevic
Ben Richards-Everton
68′ Alistair Crawford
Zeli Ismail
Andrew Tutte
Harry Pritchard62′  75′ 90′
Bright Amoateng
Kian Scales
81′ Shaun Miller
Clayton Donaldson72′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bradford City pokazał jedną żółtą.

Drużyna Boltonu Wanderers w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.