Puchar Ligi: Blackburn Rovers FC - Doncaster Rovers FC 3-2 (1-0)

29 sierpnia na Ewood Park odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers a Doncasteru Rovers. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Blackburnu Rovers 3-2, który wywalczył awans.

Madger Antonio 63'

Od pierwszych minut drużyna Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to ”Wędrowcy” otworzyli wynik. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Holtby.

W 41. minucie Lewis Holtby został zastąpiony przez Joe Rothwella. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Joe Wrightowi z ”Wikingów”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Blackburnu Rovers.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Darragha Lenihana, piłkarza Blackburnu Rovers. W 54. minucie Fejiri Okenabirhie wyrównał wynik meczu z karnego.

W 55. minucie kartkę dostał Tom Anderson, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wikingów” w 63. minucie spotkania, gdy Madger Antonio zdobył drugą bramkę. W 65. minucie Harrison Chapman został zmieniony przez Tyrhysa Dolana, co miało wzmocnić zespół Blackburnu Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Taylora na Eda Williamsa.

W 70. minucie kartkę otrzymał Brad Halliday z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił Joe Rankin-Costello.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Doncasteru Rovers doszło do zmiany. Lirak Hasani wszedł za Taylora Richardsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 81. minucie spotkania, gdy Adam Armstrong zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 82. minucie w zespole ”Wikingów” doszło do zmiany. Danny Amos wszedł za Jamesa Coppingera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Tom Anderson55′
53′ Darragh Lenihan
Brad Halliday70′
Lewis Travis
Cameron John
Scott Wharton
Joe Wright44′
 30′ 41′ Lewis Harry Holtby
James Coppinger82′
Bradley Johnson
Jason Eyenga-Lokilo
 71′ Joe Rankin-Costello
Madger Antonio Gomes Ajú  63′
65′ Harrison Chapman
Taylor Richards73′
 81′ (k.) Adam Armstrong
Branden Horton
65′ Tyrhys Dolan
Anthony Greaves
Corry Evans
Lirak Hasani73′
41′ Joe Rothwell
Ed Williams69′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna ”Wędrowców” dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.