Reklama

Reklama

Puchar Ligi: Blackburn Rovers FC - Doncaster Rovers FC 3-2 (1-0)

29 sierpnia na Ewood Park odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers a Doncasteru Rovers. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Blackburnu Rovers 3-2, który wywalczył awans.

29 sierpnia na Ewood Park odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Blackburnu Rovers  a Doncasteru Rovers. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Blackburnu Rovers 3-2, który wywalczył awans.

Od pierwszych minut drużyna Doncasteru Rovers (”Wikingowie”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Blackburnu Rovers (”Wędrowcy”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to ”Wędrowcy” otworzyli wynik. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Lewis Holtby.

W 41. minucie Lewis Holtby został zastąpiony przez Joe Rothwella. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Joe Wrightowi z ”Wikingów”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Blackburnu Rovers.

Reklama

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Darragha Lenihana, piłkarza Blackburnu Rovers. W 54. minucie Fejiri Okenabirhie wyrównał wynik meczu z karnego.

W 55. minucie kartkę dostał Tom Anderson, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Wikingów” w 63. minucie spotkania, gdy Madger Antonio zdobył drugą bramkę. W 65. minucie Harrison Chapman został zmieniony przez Tyrhysa Dolana, co miało wzmocnić zespół Blackburnu Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Taylora na Eda Williamsa.

W 70. minucie kartkę otrzymał Brad Halliday z drużyny gości.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 71. minucie gola wyrównującego strzelił Joe Rankin-Costello.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Doncasteru Rovers doszło do zmiany. Lirak Hasani wszedł za Taylora Richardsa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Blackburnu Rovers w 81. minucie spotkania, gdy Adam Armstrong zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. W 82. minucie w zespole ”Wikingów” doszło do zmiany. Danny Amos wszedł za Jamesa Coppingera.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna ”Wędrowców” dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL