Puchar Ligi: Birmingham City FC - Cambridge United FC 0-1 (0-1)

5 września na St Andrew's Trillion Trophy Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Birminghamu City a Cambridge United. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cambridge United 1-0, który wywalczył awans.

Anglia - Puchar Ligi
2020-09-05 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: L. Doughty
Birmingham City FC
Cambridge United FC
0
1
R. Cundy 18'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla Cambridge United zdobył Robbie Cundy w 18. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke Hannant.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cambridge United.

W 58. minucie Liam O'Neil został zastąpiony przez Adama Maya. W 60. minucie w jedenastce Birminghamu City (”The Blues”) doszło do zmiany. Jon Toral wszedł za Daniela Crowleya.

Po chwili trener Birminghamu City postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Maikela Kieftenbelda. Na boisko wszedł Adam Clayton, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Cambridge United postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Wesa Hoolahana wszedł Jack Iredale, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cambridge United utrzymać prowadzenie. W 82. minucie Paul Mullin został zmieniony przez Harveya Knibbsa, co miało wzmocnić drużynę Cambridge United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Šunjicia na Odina Baileya.

Paul Digby
60′ Daniel Crowley
Harrison Dunk
68′ Maikel Kieftenbeld
Luke Hannant
Charlie Lakin
Wes Hoolahan78′
85′ Ivan Šunjić
Adam May58′
85′ Odin Bailey
Andrew Dallas
68′ Adam Clayton
Harvey Knibbs82′
60′ Jon Miquel Toral Harper