Puchar Ligi: Barnsley FC - Nottingham Forest 1-0 (0-0)

5 września na Oakwell odbyło się starcie rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Barnsley FC a Nottinghamu Forest. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Barnsley FC 1-0, który wywalczył awans.

C. Woodrow 49'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 meczów drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) wygrała 11 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka ”Forestu” zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Barnsley FC (”The Tykes”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jordanowi Williamsowi z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Barnsley FC wyszła w zmienionym składzie, za Marcela Ritzmaiera, Victora Adeboyejo weszli Clarke Oduor, Elliot Simões.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Tykes” w 49. minucie spotkania, gdy Cauley Woodrow strzelił pierwszego gola. W następstwie utraty gola trener Nottinghamu Forest postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika João Carvalha i na pole gry wprowadził napastnika Lyle'a Taylora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Sammy Ameobi zastąpił Aleksa Mightena. W 61. minucie Conor Chaplin został zmieniony przez Dominika Friesera, co miało wzmocnić zespół ”The Tykes”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lewisa Grabbana na Luke'a Freemana. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Elliot Simões, piłkarz ”The Tykes”.

Yuri Oliveira Ribeiro
31′ Jordan Williams
Tobias Pereira Figueiredo
Alex Mowatt
Sammy Ameobi59′
46′ Marcel Ritzmaier
João António Antunes Carvalho59′
46′ Victor Adeboyejo
Fouad Bachirou
61′ Conor Chaplin
Ryan Yates
Callum Styles
Lewis Grabban69′
 49′ Cauley Woodrow
Nuno Miguel da Costa Jóia
Bradley Collins
Jordan Smith
46′ Clarke Oduor
Michael Dawson
61′ Dominik Frieser
Alex Mighten59′
46′ 66′ Elliot Jorge Simões Inácio
Lyle James Alfred Taylor59′

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast ”The Tykes” pokazał dwie żółte.