Puchar Ligi: Arsenal Londyn - Nottingham Forest 5-0 (1-0)

24 września na Emirates Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek o angielskiego Puchar Ligi pomiędzy drużynami Arsenal FC a Nottinghamu Forest. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Arsenal FC 5-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 53,160 widzów.

Anglia - Puchar Ligi
2019-09-24 20:45 | Stadion: Emirates Stadium | Widzów: 53160 | Arbiter: D. England
R. Nelson 84'

Od pierwszych minut zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Nottinghamu Forest (”Forest”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Arsenal FC w 31. minucie spotkania, gdy Martinelli zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Calum Chambers.

W 45. minucie Emile Smith został zmieniony przez Bukaya Sakę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Kanonierów”.

W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Reissowi Nelsonowi, piłkarzowi Arsenal FC. W 59. minucie w jedenastce Nottinghamu Forest doszło do zmiany. Sammy Ameobi wszedł za João Carvalha.

Niedługo później trener Arsenal FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Mesuta Oezila. Na boisko wszedł Dani Ceballos, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Kanonierów”, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Rob Holding. Przy zdobyciu bramki asystował Reiss Nelson.

W 77. minucie w jedenastce Arsenal FC doszło do zmiany. Bellerín wszedł za Kierana Tierneya.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Joseph Willock. Asystę przy bramce zanotował Bellerín.

Niedługo później Reiss Nelson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Arsenal FC, strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Caluma Chambersa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Jack Robinson z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Minutę później Martinelli ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 5-0. Po raz trzeci asystę zanotował Calum Chambers.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Yuri Oliveira Ribeiro78′
 71′ Rob Holding
Tobias Pereira Figueiredo
Shkodran Mustafi
Jack Robinson90′
77′ Kieran Tierney
José Manuel Rodríguez Benito
71′ Mesut Oezil
Albert Adomah
45′ Emile Smith Rowe
Brennan Johnson
Lucas Torreira Di Pascua
João António Antunes Carvalho59′
 77′ Joseph Willock
Matty Cash
 31′, 90′ Gabriel Teodoro Martinelli Silva
Tiago Silva
 84′ 56′ Reiss Nelson
Joe Lolley81′
Matt Macey
Jordan Smith
77′ Héctor Bellerín
Samba Sow
71′ Daniel Ceballos Fernández