Puchar Anglii: Yeovil Town FC - Hartlepool United FC 1-4 (1-2)

12 listopada na Huish Park Stadium odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Yeovil Town a Hartlepool Utd. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hartlepool Utd 4-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 2361 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-12 20:45 | Stadion: Huish Park Stadium | Widzów: 2361 | Arbiter: P. Gibbons
G. Toure 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Hartlepool Utd wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Lawson D'Ath.

Zawodnicy Hartlepool Utd nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Luke James.

W 15. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Luke'owi Wilkinsonowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hartlepool Utd w 20. minucie spotkania, gdy Gavan Holohan strzelił drugiego gola. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mylesa Hippolyte'a z Yeovil Town, a w 45. minucie Gavana Holohana z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie Gavan Holohan został zmieniony przez Luke'a Williamsa.

Drużyna Yeovil Town ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik na 1-3 podwyższył Nicke Kabamba. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Peter Kioso.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: James Tilley, Courtney Duffus, a na ich miejsce weszli Matt Worthington, Chris Dagnall. W 70. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Luke Wilkinson, osłabiając drużynę Yeovil Town. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 15. minucie. W 71. minucie Nicke Kabamba został zmieniony przez Gime'a Toure'a, co miało wzmocnić zespół Hartlepool Utd. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jimmy'ego Smitha na Golda Omotaya w 82. minucie.

Między 76. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hartlepool Utd w 86. minucie spotkania, gdy Gime Toure strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Yeovil Town: Jamesowi Tilleyowi w 88. minucie i Lawsonowi D'Athowi w szóstej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Cztery minuty później w drużynie Hartlepool Utd doszło do zmiany. Kenton Richardson wszedł za Marka Kitchinga. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-4.

Hippolyte
86′ Stuart Nelson
Ben Killip
Lee Collins
Fraser Kerr
Charlie Lee
Peter Kioso
15′ 70′ Luke Wilkinson
Mark Kitching90′
 3′ 90′ Lawson D'Ath
Michael Raynes
Remeao Hutton
Ryan Donaldson
82′ Jimmy Dean Smith
Nicky Featherstone76′
60′ Matt Worthington
Gavan Holohan  20′ 45′ 57′
Rhys Murphy
Luke James  6′
60′ Chris Dagnall
Nicke Kabamba  59′ 71′
27′ Myles Hippolyte
Jason Kennedy
60′ Courtney Duffus
Kenton Richardson90′
Ollie McCoy
Niko Muir
82′ Gold Ire Omotayo Agbomoagan
Gime Toure71′  86′ (k.) 82′
60′ 88′ James Tilley
Luke Williams57′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.