Puchar Anglii: West Bromwich Albion FC - Newcastle United 2-3 (0-2)

3 marca na The Hawthorns w West Bromwich odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami WBA a Newcastle Utd. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Newcastle Utd 3-2, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 21,557 widzów.

V. Lazaro 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 107 meczów drużyna WBA (”The Baggies”) wygrała 40 razy i zanotowała 37 porażek oraz 30 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Newcastle Utd (”Sroki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Miguel Almirón dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zanotował Allan Saint-Maximin.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Danny Rose, piłkarz Newcastle Utd.

Zespół WBA ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry Miguel Almirón. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joelinton.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Srok” w 47. minucie spotkania, gdy Valentino Lazaro strzelił trzeciego gola. W 57. minucie w zespole ”The Baggies” doszło do zmiany. Filip Krovinović wszedł za Garetha Barry'ego.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Nabilowi Bentalebowi z jedenastki gości. Chwilę później trener ”The Baggies” postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Charliego Austina. Na boisko wszedł Kenneth Zohore, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 71. minucie za Miguela Almiróna wszedł Jonjo Shelvey.

Bramkarz Newcastle Utd wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 74. minucie na listę strzelców wpisał się Matt Phillips. Asystę przy bramce zaliczył Kenneth Zohore.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Karl Darlow, zawodnik gości. W 80. minucie Allan Saint-Maximin został zmieniony przez Dwighta Gayle'a, co miało wzmocnić drużynę Newcastle Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Brunta na Rayhaana Tullocha. Niedługo później trener Newcastle Utd postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Valentina Lazara wszedł Florian Lejeune, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku gola kontaktowego strzelił Kenneth Zohore. Bramka padła po podaniu Kyle'a Edwardsa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Fabian Schaer
 74′ Matt Phillips
Miguel Ángel Almirón Rejala  33′, 45′ 71′
Kyle Edwards
Nabil Bentaleb63′
57′ Gareth Barry
Valentino Lazaro  47′ 90′
86′ Chris Brunt
Sean Longstaff
Rekeem Harper
Allan Saint-Maximin80′
67′ Charlie Austin
Matthew Longstaff
57′ Filip Krovinović
Matt Ritchie
86′ Rayhaan Rahim Amari Tulloch
Jonjo Shelvey71′
67′  90′ Kenneth Zohore
Dwight Gayle80′

Sędzia nie ukarał piłkarzy WBA żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.