Puchar Anglii: Watford FC - Tranmere Rovers FC 3-3 (3-0)

4 stycznia na Vicarage Road odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Watford FC a Tranmere Rovers. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Tranmere Rovers 3-3, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 14,373 widzów.

P. Mullin 87'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Watford FC (”Szerszenie”) wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Szerszenie” w 12. minucie spotkania, gdy Ayotomiwa Dele-Bashiru zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Nathaniel Chalobah.

Zespół Tranmere Rovers ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 14. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nathaniel Chalobah.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto Pereyra. Przy zdobyciu bramki pomagał Andre Gray.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Tranmere Rovers wyszedł w zmienionym składzie, za Stefana Paynego, Sida Nelsona weszli Corey Taylor, Calum Woods. Także w zespole ”Szerszenie” w czasie przerwy zaszły zmiany, za Nathaniela Chalobaha wszedł João Pedro. W 61. minucie Domingos Quina zastąpił Calluma Whelana.

Trzeba było trochę poczekać, aby Connor Jennings wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tranmere Rovers, zdobywając bramkę w 65. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Coreya Taylora.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Connor Jennings, zawodnik Tranmere Rovers. W 77. minucie w drużynie ”Szerszenie” doszło do zmiany. Mason Barrett wszedł za Baylego Spencera-Adamsa. W 78. minucie gola kontaktowego strzelił Emmanuel Monthe.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. Paul Mullin wszedł za Morgana Ferriera. W 87. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Paul Mullin. W samej końcówce spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Roberto Pereyra osłabiając tym samym drużynę Watford FC.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Emmanuelowi Monthemu z Tranmere Rovers. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-3.

Emmanuel Monthe  78′ 90′
77′ Bayli Spencer-Adams
Sid Nelson46′
 34′ 89′ Roberto Maximiliano Pereyra
Neil Danns
 14′ 46′ Nathaniel Chalobah
Kieron Morris
 12′ Ayotomiwa Dele-Bashiru
David Perkins
61′ Domingos Quina
Luke Pilling
77′ Mason Barrett
George Ray
Joseph Hungbo
Calum Woods46′
61′ Callum Whelan
Harvey Gilmour
Sam Dalby
Corey Taylor46′
46′ João Pedro Junqueira de Jesus
Paul Mullin81′  87′ (k.)
Ismaila Sarr
Daniel Walker-Rice

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Tranmere Rovers pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.