Puchar Anglii: Tranmere Rovers FC - Watford FC 2-1 (1-0,1-1)

23 stycznia na Prenton Park w Birkenhead odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Tranmere Rovers a Watford FC. Mecz zakończył się po dogrywce zwycięstwem Tranmere Rovers 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 10,039 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-23 20:45 | Stadion: Prenton Park | Widzów: 10039 | Arbiter: T. Harrington
K. Hinds 68'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań zespół Watford FC (”Szerszenie”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Tranmere Rovers otworzyli wynik. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Emmanuel Monthe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tranmere Rovers.

Na drugą połowę zespół Watford FC wyszedł w zmienionym składzie, za Ayotomiwę Dele-Bashiru wszedł Kaylen Hinds. Jedyną kartkę w meczu dostał Connor Jennings z Tranmere Rovers. Była to 55. minuta meczu.

W 64. minucie Morgan Ferrier zastąpił Paula Mullina.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Kaylen Hinds.

W 81. minucie regulaminowego czasu gry w jedenastce Watford FC doszło do zmiany. Sam Dalby wszedł za João Pedra.

Jose Holebas
 36′ Emmanuel Monthe
Christian Kabasele
Liam Ridehalgh
Bayli Spencer-Adams
100′ Neil Danns
Ayotomiwa Dele-Bashiru46′
Kieron Morris
Joseph Hungbo99′
David Perkins
Domingos Quina105′
109′ Corey Taylor
Callum Whelan
64′ Morgan Ferrier
João Pedro Junqueira de Jesus81′
55′ Connor Jennings
Andre Gray
Luke Pilling
Pontus Dahlberg
Sid Nelson
Andi Janjeva
109′ Calum Woods
Jamal Balogun
100′ Harvey Gilmour
Jayden Bennetts99′
Rushian Hepburn-Murphy
Henry Wise105′
64′  104′ 117′ Paul Mullin
Sam Dalby81′
117′ Stefan Payne
Kaylen Hinds46′  68′

W 99. minucie Joseph Hungbo został zmieniony przez Jaydena Bennettsa, co miało wzmocnić zespół ”Szerszenie”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neila Dannsa na Harveya Gilmoura.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tranmere Rovers w 104. minucie spotkania, gdy Paul Mullin zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Corey Taylor.

W 105. minucie w jedenastce Watford FC doszło do zmiany. Henry Wise wszedł za Domingosa Quinę. Trener Tranmere Rovers postanowił bronić wyniku. W 109. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Coreya Taylora wszedł Calum Woods, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W trzeciej minucie przed zakończnieniem dogrywki w zespole Tranmere Rovers doszło do zmiany. Stefan Payne wszedł za Paula Mullina.

Dogrywkę wygrała jedenastka Tranmere Rovers która zdobyła jedną bramkę.

Drużyna ”Szerszenie” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Watford FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.