Puchar Anglii: Tranmere Rovers FC - Chichester City FC 5-1 (0-0)

1 grudnia na Prenton Park w Birkenhead odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Tranmere Rovers a Chichester FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Tranmere Rovers 5-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 4,370 widzów.

R. Peake 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Tranmere Rovers rozpoczął w zmienionym składzie, za Rushiana Hepburna-Murphy'ego wszedł Connor Jennings. W 57. minucie kartkę dostał Jamie Horncastle z Chichester FC.

Chwilę później trener Tranmere Rovers postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Darrena Pottera. Na boisko wszedł Neil Danns, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tranmere Rovers w 62. minucie spotkania, gdy Corey Taylor strzelił pierwszego gola.

Drużyna Chichester FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie wynik na 2-0 podwyższył Morgan Ferrier.

W 67. minucie za Kaleema Haithama wszedł Matt Axell.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy Morgan Ferrier po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Asystę zanotował Emmanuel Monthe.

W 75. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Morgan Ferrier z Tranmere Rovers. Bramka padła po podaniu Jake'a Caprice'a.

W 77. minucie Connor Cody został zmieniony przez Ryana Peake'a, a za Scotta Jonesa wszedł na boisko Rory Biggs, co miało wzmocnić zespół Chichester FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Morgana Ferriera na Paula Mullina. W 81. minucie sędzia ukarał kartką Connora Jenningsa, zawodnika gospodarzy.

Niedługo później Corey Taylor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tranmere Rovers, zdobywając kolejną bramkę w 85. minucie meczu.

Mimo że drużyna Chichester FC nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 70 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Ryan Peake. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Matt Axell.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Lloyd Rowlatt
62′ Darren Potter
Scott Jones83′
 62′, 85′ Corey Taylor
Josh Clack
46′ Rushian Hepburn-Murphy
Gicu Iordache
 64′, 71′, 75′ 78′ Morgan Ferrier
Kaleem Haitham67′
Luke Pilling
Anthony Ender
Calum Woods
Ryan Peake77′  90′
62′ Neil Danns
Matt Axell67′
Jacob Christian Maddox
Theo Bennetts
46′ 81′ Connor Jennings