Puchar Anglii: Swindon Town FC - Cheltenham Town FC 0-1 (0-0)

19 listopada na The County Ground odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Swindon Town a Cheltenham Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Cheltenham Town 1-0, który wywalczył awans.

A. Addai 50'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Cheltenham Town wygrał aż dziewięć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki Swindon Town. W trzeciej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

W 31. minucie w jedenastce Cheltenham Town doszło do zmiany. Christopher Clements wszedł za Sean Longa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Charliemu Raglanowi z Cheltenham Town. Była to 38. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Cheltenham Town w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Alex Addai. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Chris Hussey.

W 61. minucie Jonte Smith zastąpił Reubena Reida. Między 71. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Sean Long31′
3′ (k.) Michael Doughty
Charlie Raglan38′
88′ Ellis Iandolo
Ben Peter Anthony Tozer
Jordan Lyden
Jake Billy Doyle-Hayes71′
75′ Daniel Rose
Ryan Broom
Jerry Yates
Conor Thomas
Kaiyne Woolery
Jonte Smith61′
71′ 82′ Diallang Jaiyesimi
Christopher Clements31′
88′ Tyler Reid
Rohan Ince
Gabriel Zakuani
Max Sheaf
75′ Sidy Mohamed Sanokho
George Lloyd80′ 84′
82′ Scott Twine
Reuben James Reid61′

Przewaga drużyny Swindon Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Cheltenham Town, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Swindon Town obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.