Puchar Anglii: Southampton FC - Huddersfield Town FC 2-0 (0-0)

4 stycznia na St. Mary's Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Southampton FC a Huddersfield Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Southampton FC 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 20,091 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 16:01 | Stadion: St. Mary's Stadium | Widzów: 20091 | Arbiter: T. Robinson
Southampton FC
Huddersfield Town FC
2
0
W. Smallbone 47'
J. Vokins 87'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Huddersfield Town (”The Terriers”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Southampton FC (”Święci”) próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Shane Long z Southampton FC. Była to 42. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Southampton FC w 47. minucie spotkania, gdy William Smallbone zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Shane Long.

W 61. minucie za Fraizera Campbella wszedł Steve Mounié. W 66. minucie w jedenastce Huddersfield Town doszło do zmiany. Karlan Ahearne-Grant wszedł za Juninha Bacunę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Southampton FC, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Jake Vokins. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Che Adams.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Joel Coleman
75′ Kevin Danso
Florent Hadërgjonaj
Jannik Vestergaard
Jaden Brown
 87′ Jake Vokins
Trevoh Chalobah
Maya Yoshida
Jon Gorenc Stankovič
78′ Sofiane Boufal
Christopher Schindler
Romeu Vidal Oriol
Danny Simpson
 47′ 71′ William Anthony Patrick Smallbone
Juninho Bacuna66′
James Ward-Prowse
Jonathan Hogg
Che Adams
Lewis O'Brien83′
42′ Shane Long
Fraizer Campbell61′
Harry Lewis
Ryan Schofield
75′ Alves Soares Cedric
Matty Daly
Jack Stephens
Scott High
71′ Stuart Armstrong
Josh Koroma83′
Callum Slattery
Karlan Ahearne-Grant66′
Daniel Ings
Kian Harratt
78′ Michael Obafemi
Steve Mounié61′

Jedenastka Southampton FC była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Southampton FC przyznał jedną żółtą.