Puchar Anglii: Shrewsbury Town FC - Mansfield Town FC 2-0 (0-0)

30 listopada na Montgomery Waters Meadow odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Shrewsbury Town a Mansfield Town. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Shrewsbury Town 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,678 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-30 16:00 | Stadion: Montgomery Waters Meadow | Widzów: 3678 | Arbiter: A. Haines
Shrewsbury Town FC
Mansfield Town FC
2
0
J. Laurent 88'
B. Walker 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki drużyna Mansfield Town wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 60. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Oliver Norburn osłabiając tym samym drużynę Shrewsbury Town. W 62. minucie Jason Cummings zastąpił Seana Gossa.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Malvind Benning wszedł za Krystiana Pearce'a. Trener Mansfield Town postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Alistaira Smitha i na pole gry wprowadził napastnika Omariego Sterlinga-Jamesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 86. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Brad Walker, Daniel Udoh, a na ich miejsce weszli David Edwards, Fejiri Okenabirhie.

Drużynie Shrewsbury Town w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już pięć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Laurent.

W samej końcówce spotkania w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Otis Mohammed wszedł za Nickiego Maynarda.

Niedługo później Brad Walker wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shrewsbury Town, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Asystę zaliczył Daniel Udoh.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Krystian Pearce80′
25′ Scott Golbourne
Matt Preston34′
Donald Love
Ryan Sweeney
39′ Aaron Pierre
Kellan Gordon
Ro-Shaun Williams
Jacob Mellis
86′ David Edwards
Conor Shaughnessy18′
 88′ Josh Laurent
Alistair Smith80′
60′ Oliver Norburn
Nicky Maynard89′
62′ Jason Cummings
Andy Cook
86′ Fejiri Okenabirhie
Neal Bishop
62′ Sean Goss
Otis Jan Mohammed Khan89′
86′  90′ Brad Walker
Jimmy Knowles
Lenell John-Lewis
Alexander MacDonald
86′ Daniel Udoh
Omari Sterling-James80′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Mansfield Town przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.