Puchar Anglii: Rotherham United FC - Hull City AFC 2-3 (2-1)

4 stycznia na AESSEAL New York Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Rotherhamu United a Hull City. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hull City 3-2, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 6,044 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 13:31 | Stadion: AESSEAL New York Stadium | Widzów: 6044 | Arbiter: A. Backhouse
T. Eaves 16',66',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Rotherhamu United wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Hull City (”Tygrysy”) otworzyli wynik. W 16. minucie bramkę zdobył Tom Eaves. Przy strzeleniu gola asystował Daniel Batty.

Drużyna Rotherhamu United otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Michael Smith. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Chiedozie Ogbene.

W 24. minucie sędzia wyrzucił z boiska Adama Thompsona z Rotherhamu United.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rotherhamu United w 43. minucie spotkania, gdy Kyle Vassell strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Matthew Olosunde.

W 61. minucie w zespole ”Tygrysów” doszło do zmiany. Jackson Irvine wszedł za Daniela Batty'ego. W tej samej minucie Brandon Fleming został zmieniony przez Jarroda Bowena.

Trener Hull City postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Josha Bowlera i na pole gry wprowadził napastnika Kamila Grosickiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 66. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tom Eaves z Hull City. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Michaela Ihiekwego z Rotherhamu United, a w 86. minucie Leonarda Lopesa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tom Eaves wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Tygrysów”, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania pojedynku. Bramka padła po podaniu Ryana Tafazollego.

Minutę później żółtą kartkę dostał Tom Eaves z Hull City. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Matt Ingram
72′ Michael Ihiekwe
Reece Burke
Matthew Olosunde
Brandon Fleming61′
24′ Adam Thompson
Leonardo da Silva Lopes86′
 20′ 90′ Michael Smith
Herbie Kane
 43′ 71′ Kyle Vassell
Tom Eaves  16′, 66′, 90′ 90′
78′ Chiedozie Ogbene