Puchar Anglii: Rochdale AFC - Wrexham FC 1-0 (1-0)

19 listopada na Crown Oil Arena odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Rochdale a Wrexhamu. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Rochdale 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,628 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-19 20:45 | Stadion: Crown Oil Arena | Widzów: 1628 | Arbiter: S. Stockbridge
Rochdale AFC
Wrexham FC
1
0
P. McShane 8'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Rochdale wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Paul McShane dla jedenastki Rochdale. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Rekeil Pyke.

W 45. minucie Paul McShane został zastąpiony przez Jimmy'ego Ryana. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Paul Rutherford z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Rochdale.

W 64. minucie Fabio Tavares został zmieniony przez Aarona Wilbrahama, a za Rekeila Pyke'a wszedł na boisko Calvin Andrew, co miało wzmocnić jedenastkę Rochdale. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Akila Wrighta na Devonte'a Redmonda. W 84. minucie w drużynie Wrexhamu doszło do zmiany. Leighton McIntosh wszedł za Bena Tollitta.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Calvinowi Andrew i Jamesowi Jenningsowi. W drugiej połowie nie padły gole.

Robert Lainton
 8′ 45′ Paul David McShane
Luke Summerfield
64′ Fabio Tavares
Akil Valentine Wright84′
Ian Henderson
Luke Young
80′ Rekeil Pyke
Jake Bickerstaff
45′ Jimmy Ryan
Michael Chambers
80′ 90′ Calvin Andrew
Devonte Redmond84′
Matty Gillam
Douglas Tharme
64′ Aaron Wilbraham
Leighton McIntosh84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Rochdale, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Wrexhamu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.