Puchar Anglii: Rochdale AFC - Boston United FC 0-0

1 grudnia na Crown Oil Arena odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Rochdale a Bostonu Utd. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Bostonu Utd 0-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,583 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-12-01 15:00 | Stadion: Crown Oil Arena | Widzów: 2583 | Arbiter: D. Whitestone
Rochdale AFC
Boston United FC
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Rochdale wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 32. minucie za Aarona Morleya wszedł Aaron Wilbraham.

W 58. minucie w jedenastce Rochdale doszło do zmiany. Oliver Rathbone wszedł za Lewisa Bradleya. Trener Bostonu Utd postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Andiego Thanoja i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Wafulę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Boston Utd: Bradowi Abbottowi w 77. i Demeacowi Duhaneyowi w 81. minucie. W 78. minucie Rekeil Pyke został zmieniony przez Fabia Tavaresa, co miało wzmocnić jedenastkę Rochdale. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dominica Knowlesa na Jake'a Wrighta w 80. minucie oraz Jordana Thewlisa na Shauna Tutona w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

Brad Abbott77′
58′ Lewis Bradley
Tom Platt
Callum Camps
Andi Thanoj75′
32′ Aaron Morley
Alex Whittle
78′ Rekeil Pyke
Karl Byrne
58′ Oliver Rathbone
Simon Ainge
Matty Gillam
Shaun Tuton90′
78′ Fabio Tavares
Jonathan Wafula75′
32′ Aaron Wilbraham
Jake Wright80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Bostonu Utd przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.