Puchar Anglii: Queens Park Rangers FC - Swansea City AFC 5-1 (3-0)

5 stycznia na Kiyan Prince Foundation Stadium w Londynie odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Queens Park Rangers a Swansea City. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Queens Park Rangers 5-1, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 6,712 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-05 15:01 | Stadion: Kiyan Prince Foundation Stadium | Widzów: 6712 | Arbiter: S. Martin
G. Byers 60'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Queens Park Rangers w 21. minucie spotkania, gdy Jordan Hugill zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Todd Kane.

Zespół Swansea City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Bright Osayi-Samuel.

Niedługo później Jordan Hugill wywołał eksplozję radości wśród kibiców Queens Park Rangers, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Iliasa Chaira.

W 57. minucie Kristoffer Peterson zastąpił George'a Byersa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 60. minucie gola pocieszenia strzelił George Byers.

Jedyną kartkę w meczu dostał Jay Fulton ze Swansea City. Była to 64. minuta pojedynku. W 69. minucie w zespole Queens Park Rangers doszło do zmiany. Olamide Shodipo wszedł za Brighta Osayiego-Samuela.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik na 4-1 podwyższył Lee Wallace. Przy zdobyciu bramki asystował Jordan Hugill.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5-1 podwyższył Josh Scowen. Asystę przy golu po raz kolejny zanotował Todd Kane.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Jake Bidwell
90′ Geoff Cameron
Brandon Cooper
Todd Kane
Declan John
Conor Masterson
Connor Roberts
 76′ Lee Wallace
Nathan Dyer58′
80′ Ilias Chair
Aldo-Nsawila Kalulu Kyatengwa
 29′ 69′ Bright Osayi-Samuel
Tom Carroll
Marc Pugh
Jay Fulton64′
 90′ Josh Scowen
Kristoffer Peterson57′
 21′, 45′ Jordan Hugill
Barrie McKay57′
Dillon Barnes
Erwin Mulder
90′ Joseph Gubbins
Benjamin Cabango
Grant Hall
Kyle Naughton
80′ Deshane Dalling
George Byers57′  60′
Matthew Smith
Bersant Celina57′
69′ Olamide Shodipo
Yan Dhanda
Nahki Wells
Borja González Tomás58′

Drużyna Queens Park Rangers zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Queens Park Rangers żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.