Puchar Anglii: Preston North End FC - Norwich City 2-4 (0-3)

4 stycznia na Deepdale odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Prestonu a Norwich City. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Norwich City 4-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 7,616 widzów.

O. Hernández 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Prestonu (”The Lilywhites”) wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Norwich City (”Kanarki”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego na listę strzelców wpisał się Adam Idah. W zdobyciu bramki pomógł Marco Stiepermann.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Norwich City w 28. minucie spotkania, gdy Onel Hernández strzelił drugiego gola.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 38. minucie Adam Idah po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-3.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Darnell Fisher z drużyny gospodarzy. Była to 43. minuta pojedynku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy pierwszego gola dla jedenastki gospodarzy strzelił Billy Bodin. Przy zdobyciu bramki pomógł Jayden Stockley.

W 60. minucie arbiter ukarał kartką Connora Ripleya, piłkarza gospodarzy.

W 61. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Adam Idah z Norwich City. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ryan Ledson z ”The Lilywhites”.

W 68. minucie Tom Trybull zastąpił Granta Hanleya. W 82. minucie w zespole Norwich City doszło do zmiany. Maximillian Aarons wszedł za Todda Cantwella.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Josh Harrop. Bramka padła po podaniu Billya Bodina.

W 86. minucie w drużynie Norwich City doszło do zmiany. Kenny McLean wszedł za Adama Idaha. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-4.

3
60′ Connor Ripley
Michael McGovern
Ben Davies
Sam Byram
43′ Darnell Fisher
Todd Cantwell82′
 48′ Billy Bodin
Onel Lázaro Hernández Mayea  28′
 84′ Josh Harrop
Moritz Leitner
68′ Ryan Ledson