Puchar Anglii: Portsmouth FC - Altrincham FC 2-1 (0-0)

30 listopada na Fratton Park odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Portsmouth FC a Altrincham. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Portsmouth FC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 8,539 widzów.

J. Hancock 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ronana Curtisa, Johna Marquisa weszli Ryan Williams, Brett Pitman.

Nagle ”Pompey” nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Close.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Portsmouth FC: Marcusowi Harnessowi w 68. i Ryanowi Williamsowi w 79. minucie. W 80. minucie za Toma Peersa wszedł Max Harrop. W 83. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Josh Hancock.

Jedenastka gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia Brett Pitman dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Ellis Harrison.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Shaun Densmore
 56′ Ben Close
Tom Hannigan
46′ Ronan Curtis
John Johnston88′
68′ Marcus Harness
Jake Moult
Ellis Harrison
Sean Williams84′
Oliver Hawkins
Tom Peers80′
46′ John Marquis
Simon Richman84′
46′ 79′ Ryan Williams

46′  90′ Brett Pitman

Zespół ”Pompey” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Zespół Portsmouth FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Pompey” przyznał dwie żółte.

Drużyna Portsmouth FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.