Puchar Anglii: Peterborough United FC - Stevenage FC 2-0 (1-0)

19 listopada na Weston Homes Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Peterborough United a Stevenage FC. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Peterborough United 2-0, który wywalczył awans. Pojedynek obejrzało 3,593 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-19 20:45 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 3593 | Arbiter: O. Yates
Peterborough United FC
Stevenage FC
2
0
M. Eisa 11'
R. Jade-Jones 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Peterborough United wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 11. minucie spotkania, gdy Mohamed Eisa zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Ivan Toney.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Peterborough United.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Toneya z Peterborough United, a w 56. minucie Luisa Fernandeza z drużyny przeciwnej. W 64. minucie w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Joe Ward wszedł za Harrisona Burrowsa.

W 69. minucie Mohamed Eisa zastąpił Rickiego Jade'a-Jonesa. Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Scotta Cuthberta i na pole gry wprowadził napastnika Jasona Cowleya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Dopiero pod koniec meczu Ricky Jade-Jones wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania starcia. Asystę przy bramce zaliczył Marcus Maddison.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Elliott List
64′ Harrison Burrows
Charlie Lakin
Marcus Maddison
Charlie Carter
Alex Woodyard
Tom Soares
55′ Ivan Toney
Emmanuel Sonupe
 11′ 69′ Mohamed Eisa
Mackye Townsend-West
69′  90′ Ricky Jade-Jones
Jason Cowley70′
Louis Samuel Reed
Craig Mackail-Smith70′
64′ Joe Ward
Liam Smyth90′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Peterborough United w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.