Puchar Anglii: Peterborough United FC - Dover Athletic FC 3-0 (1-0)

1 grudnia na Weston Homes Stadium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Peterborough United a Dover AFC. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Peterborough United 3-0, który wywalczył awans. Starcie obejrzało 4,239 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-12-01 15:00 | Stadion: Weston Homes Stadium | Widzów: 4239 | Arbiter: B. Huxtable
M. Eisa 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ivan Toney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peterborough United , strzelając gola w siódmej minucie spotkania.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Beeversa z Peterborough United, a w 38. minucie Kurtisa Cumberbatcha z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Peterborough United.

W 65. minucie za Jaiego Reasona wszedł Nassim L'Ghoul. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Louisa Reeda, piłkarza Peterborough United.

W tej samej minucie Dan Butler został zmieniony przez Aleksa Woodyarda, a za Frazera Blake'a-Tracy'ego wszedł na boisko Niall Mason, co miało wzmocnić zespół Peterborough United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rickiego Modeste'a na Roberta Rattiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peterborough United w 79. minucie spotkania, gdy Frankie Kent zdobył drugą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcus Maddison.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w jedenastce Peterborough United za Marcusa Maddisona wszedł Serhat Tasdemir, a w drużynie Dover AFC Kurtis Cumberbatch zmienił Anthony'ego Jeffreya.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peterborough United w 84. minucie spotkania, gdy Mohamed Eisa strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Serhata Tasdemira.

W doliczonym czasie gry kartkami zostali ukarani Alex Woodyard, Niall Mason z Peterborough United i Paul Rooney, Jack Munns z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Lee Worgan
35′ Mark Beevers
Will De Havilland
75′ Frazer Blake-Tracy
Scott Doe
67′ Dan Butler
Jack Munns90′
 79′ Frankie Kent
Jai Reason65′
Nathan Thompson
Paul Rooney90′
82′ Marcus Maddison
Bobby-Joe Taylor
67′ Louis Samuel Reed
Michael Woods
Joe Ward
Ricky Modeste71′
 7′ Ivan Toney
Steven Rigg
 84′ Mohamed Eisa
Kurtis Cumberbatch38′ 82′
Aaron James Chapman
Yusuf Mersin
Rhys Bennett
Kevin Lokko
75′ 90′ Niall Mason
Joe Bedford
Ricky Jade-Jones
Bilel Hinchiri
82′ Serhat Taşdemir
Anthony Jeffrey82′
67′ 90′ Alex Woodyard
Nassim L'Ghoul65′
Idris Kanu
Roberto Ratti71′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Peterborough United, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.