Reklama

Reklama

Puchar Anglii: Northampton Town FC - Derby County 0-0

24 stycznia na PTS Academy Stadium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Northampton Town a Derby County. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Derby County 0-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 7,798 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-24 21:00 | Stadion: PTS Academy Stadium | Widzów: 7798 | Arbiter: D. England
Northampton Town FC
Derby County
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Derby County (”Barany”) wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Northampton Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Andrew Williamsa. Na boisko wszedł Matthew Warburton, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 66. minucie Jack Marriott został zmieniony przez Martyna Waghorna.

Reklama

Po chwili trener Derby County postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Louie Sibleya wszedł Jayden Bogle, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W tej samej minucie Paul Anderson został zmieniony przez Scotta Pollocka, a za Nicky'ego Adamsa wszedł na boisko Morgan Roberts, co miało wzmocnić zespół Northampton Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Knighta na Morgana Whittakera. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaydena Boglego z Derby County, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Ryana Watsona z drużyny przeciwnej.

0
0
Northampton Town FC
Derby County
Roos
Davies
Forsyth
Malone
Wisdom
Bird
Knight
Sibley
Marriott
Martin
Rooney
Cornell
Goode
Harriman
Turnbull
Adams
Anderson
Lines
Watson
Williams
Oliver
Hoskins
SKŁADY
Northampton Town FC
Derby County
David Cornell
Kelle Roos
Charlie Goode
Curtis Davies
Michael Harriman
Craig Forsyth
Jordan Turnbull
Scott Malone
87′ Nicky Adams
Andre Wisdom
75′ Paul Anderson
Max Bird
Chris Lines
Jason Knight82′
90′ Ryan Watson
Louie Sibley75′
61′ Andrew Williams
Jack Marriott66′
Vadaine Oliver
Chris Martin
Sam Hoskins
Wayne Rooney
REZERWOWI
Steve Arnold
Ben Hamer
Reece Hall-Johnson
Jayden Bogle75′ 81′
Joe Martin
Graeme Shinnie
75′ Scott Pollock
Matt Clarke
87′ Morgan Roberts
Duane Holmes
Ethan Johnston
Martyn Waghorn66′
61′ Matthew Warburton
Morgan Whittaker82′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

STATYSTYKI

Northampton Town FC
Derby County
0
0
Posiadanie piłki
49%
51%
Strzały
10
8
Strzały na bramkę
1
0
Rzuty rożne
1
6
Faule
7
9
Spalone
1
0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama