Puchar Anglii: Millwall FC - Newport County AFC 3-0 (1-0)

4 stycznia na The Den w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Milwall FC a Newport County. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Milwall FC 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 6,009 widzów.

T. Bradshaw 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Milwall FC (”Lwy”) w siódmej minucie spotkania, gdy Matt Smith zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Connor Mahoney.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Milwall FC.

W 59. minucie Matt Smith zastąpił Toma Bradshawa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Milwall FC w 64. minucie spotkania, gdy Connor Mahoney strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Między 71. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Newport County doszło do zmiany. Corey Whitely wszedł za Ryana Haynesa. Chwilę później trener Milwall FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jiriego Skalaka. Na boisko wszedł Shane Ferguson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie boisko opuścili piłkarze Newport County: Lewis Collins, Matthew Dolan, a na ich miejsce weszli Tristan Abrahams, Joss Labadie.

Niedługo później Tom Bradshaw wywołał eksplozję radości wśród kibiców Milwall FC, zdobywając kolejną bramkę w 82. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Jason McCarthy.

W 83. minucie w zespole Milwall FC doszło do zmiany. James Brown wszedł za Jasona McCarthy'ego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Scott Bennett76′
83′ Jason McCarthy
Mickey Demetriou
Alex Pearce
Ryan Haynes74′
Murray Wallace
George Nurse71′
 64′ (k.) Connor Mahoney
Mark O'Brien
Billy Mitchell
Joss Labadie77′ 80′
Jayson Molumby
Josh Sheehan
79′ Jiri Skalak
Jamille Matt
Jón Dadi Bodvarsson
Tristan Abrahams80′
 7′ 59′ Matt Smith
Padraig Amond
Luke Steele
Nick Townsend
83′ James Brown
Ryan Inniss
79′ Shane Ferguson
Dom Jeffries
Shaun Hutchinson
Lewis Collins80′
Jed Wallace
Matthew Dolan80′
59′  82′ Tom Bradshaw
Dominic Poleon
Aiden O'Brien
Corey Whitely74′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Newport County pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.