Puchar Anglii: Manchester United - Chelsea Londyn 1-3 (0-1)

19 lipca na Wembley Stadium w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Man United a Chelsea FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Chelsea FC 3-1, który wywalczył awans.

H. Maguire 74' (samob.)

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu za Erica Baillego wszedł Anthony Martial.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC (”The Blues”) w 45. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował César Azpilicueta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Blues”.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Chelsea FC przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 0-2 podwyższył Mason Mount.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Paulowi Pogbie z jedenastki Man United. Była to 71. minuta spotkania.

W 74. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Man United Harry Maguire. Między 79. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Man United: Aaron Wan-Bissaka, Marcus Rashford, na ich miejsce weszli: Timothy Fosu-Mensah, Odion Ighalo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oliviera Girouda, Williana zajęli: Tamy Abraham, Callum Hudson-Odoi. W 85. minucie gola pocieszenia strzelił z karnego Bruno Fernandes.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Wilfredo Daniel Caballero
45′ Eric Bertrand Bailly
Marcos Alonso
Victor Lindeloef
Cesar Azpilicueta
74′ (samob.) Harry Maguire
Reece James
79′ Aaron Wan-Bissaka
Antonio Ruediger
Brandon Williams
Kurt Happy Zouma
56′ Daniel James
Mason Mount  46′ 90′
 85′ (k.) Bruno Miguel Borges Fernandes
Luiz Frello Jorginho
Nemanja Matić
Mateo Kovaczić86′
55′ Frederico Rodrigues Santos
. Willian80′
79′ Marcus Rashford
Olivier Giroud  45′ 80′
Sergio Romero
Kepa Arrizabalaga Revuelta
79′ Timothy Evans Fosu-Mensah
Ruben Loftus-Cheek86′
55′ 71′ Paul Pogba
Christian Pulisic
56′ Mason Greenwood
Tamy Abraham80′
79′ Odion Jude Ighalo
Callum Hudson-Odoi80′
45′ Anthony Martial
Rodriguez Pedro90′

Drużyna ”The Blues” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Chelsea FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Man United przyznał jedną żółtą.

Zespół Man United wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Chelsea FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian.