Puchar Anglii: Manchester City - Fulham Londyn 4-0 (2-0)

26 stycznia na Etihad Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Manchesteru City a Fulham FC. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Manchesteru City 4-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 39,223 widzów.

Gabriel Jesus 72',75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała aż 27 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 10.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Fulham FC (”The Cottagers”). W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter wyrzucił z boiska Tima Reama z Fulham FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w ósmej minucie spotkania, gdy Ilkay Guendogan zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 19. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Philip Foden.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie za Riyada Mahreza wszedł Raheem Sterling. W 67. minucie w drużynie ”The Cottagers” doszło do zmiany. Tom Cairney wszedł za Ivana Cavaleirę.

Dopiero w drugiej połowie Gabriel Jesus wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, strzelając kolejnego gola w 72. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował João Cancelo.

Chwilę później trener ”Obywateli” postanowił wzmocnić formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Nicolasa Otamendiego. Na boisko wszedł John Stones, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole Manchesteru City doszło do zmiany. Rodri Hernández wszedł za Ilkaya Guendogana.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gabriel Jesus z ”Obywateli”. Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Joe Bryanowi z drużyny gości. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Michael Hector
74′ Nicolas Otamendi
Terence Kongolo83′
Philip Foden
Tim Ream6′
 19′ Bernardo Silva
Zeze Steven Sessegnon
 8′ (k.) 75′ Ilkay Guendogan
Bobby De Cordova-Reid78′
David Silva
Josh Onomah
53′ Riyad Mahrez
Stefan Marius Johansen
 72′, 75′ Gabriel Jesus
Ivan Cavaleiro67′
. Ederson
Marcus Bettinelli
74′ John Stones
Denis Odoi78′
Kevin De Bruyne
Tom Cairney67′
75′ Rodrigo Hernández Cascante
Luca Daniel de la Torre
Ołeksandr Zinczenko
Kevin McDonald
Sergio Aguero
Sylvester Jasper83′
53′ Raheem Sterling
Jay Stansfield

Zespół ”Obywateli” zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Fulham FC pokazał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.