Puchar Anglii: Maldon & Tiptree FC - Newport County AFC 0-1 (0-0)

29 listopada na Wallace Binder Stadium w Maldon odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Tiptree FC a Newport County. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Newport County 1-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,876 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-29 20:55 | Stadion: Wallace Binder Stadium | Widzów: 1876 | Arbiter: S. Stockbridge
Maldon & Tiptree FC
Newport County AFC
0
1
P. Amond 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie kartkę dostał Tyrique Hyde, zawodnik gospodarzy.

W 59. minucie Mark O'Brien został zmieniony przez Dominica Poleona. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Newport County doszło do zmiany. George Nurse wszedł za Kyle'a Howkinsa.

Po chwili trener Tiptree FC postanowił wzmocnić formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Roba Girdlestone'a. Na boisko wszedł Al Kazeem, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Padraig Amond dla jedenastki Newport County. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył George Nurse.

Trzy minuty później arbiter przyznał kartki Lance'owi Akinsowi z Tiptree FC i Tristanowi Abrahamsowi, Jamille'owi Mattowi z zespołu gości. W tej samej minucie w jedenastce Tiptree FC doszło do zmiany. Hamza Kaïd wszedł za Laste'a Dombaksego.

Nick Townsend
90′ Lance Akins
Ryan Haynes
79′ Rob Girdlestone
Kyle Howkins69′
Kojo Awotwi
Ryan Inniss
90′ Laste Dombaxe
Dom Jeffries
Quba Gordon
Mark O'Brien59′
8′ Tyrique Hyde
George Nurse69′
79′ Al Amin Kazeem
Joe Woodiwiss
Sam Coombes
Lewis Collins
90′ Hamza Kaïd
Ryan Hillier

Dominic Poleon59′

Corey Whitely

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Newport County w drugiej połowie również wymienił dwóch graczy.