Puchar Anglii: Leicester City - Wigan Athletic FC 2-0 (2-0)

4 stycznia na King Power Stadium odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Leicester City a Wigan Athletic. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Leicester City 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 30,330 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 18:31 | Stadion: King Power Stadium | Widzów: 30330 | Arbiter: S. Hooper
Leicester City
Wigan Athletic FC
2
0
T. Pearce 19' (samob.)
H. Barnes 40'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Wigan Athletic (”The Latics”) Tom Pearce.

W 26. minucie Wes Morgan został zastąpiony przez Caglara Soyuncu.

Zespół ”The Latics” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy (”Lisy”), zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Harvey Barnes. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ben Chilwell.

W 45. minucie w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Jamal Lowe wszedł za Dujona Sterlinga. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 64. minucie w zespole Wigan Athletic doszło do zmiany. Joe Gelhardt wszedł za Josha Windassa. Chwilę później trener Leicester City postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Benkovicia. Na boisko wszedł Christian Fuchs, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 77. minucie Nampalys Mendy został zmieniony przez Onyinye Ndidi, co miało wzmocnić drużynę Leicester City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toma Pearce'a na Antonee Robinsona. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Sam Morsego, piłkarza Wigan Athletic.

David Marshall
67′ Filip Benković
Cheyenne Dunkley
Ben Chilwell
Cedric Kipre
James Justin
Tom Pearce 19′ (samob.) 81′
26′ Wes Morgan
Dujon Sterling45′
Hamza Choudhury
Josh Windass64′
 40′ Harvey Lewis Barnes
Kieran Dowell
Demarai Gray
Lee Evans
Marc Albrighton
Sam Morsy90′
77′ Nampalys Mendy
Joe Williams
Dennis Praet
Gavin Massey
Eldin Jakupovic
Jamie Jones
67′ Christian Fuchs
Antonee Robinson81′
26′ Caglar Soyuncu
Jamal Lowe45′
James Maddison
Lewis MacLeod
77′ Onyinye Wilfred Ndidi
Gary Roberts
Kelechi Promise Iheanacho
Joe Garner
Ayoze Pérez Gutiérrez
Joe Gelhardt64′

Wyjątkowa nieporadność napastników Wigan Athletic była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wigan Athletic pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.