Puchar Anglii: Hayes & Yeading FC - Oxford United FC 0-2 (0-1)

10 listopada na The SKYex Community Stadium w Londynie odbył się mecz rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Yeading FC a Oxford Utd. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Oxford Utd 2-0, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,501 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-10 15:15 | Stadion: The SKYex Community Stadium | Widzów: 1501 | Arbiter: D. Handley
Hayes & Yeading FC
Oxford United FC
0
2
S. Long 29'
R. Hall 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Yeading FC wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Omarowi Rowemu z Yeading FC. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oxford Utd w 29. minucie spotkania, gdy Sam Long strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oxford Utd.

Na drugą połowę drużyna Yeading FC wyszła w zmienionym składzie, za Omara Rowego, Scotta Donnelly'ego weszli Toby Little, Connor Toomey. W 69. minucie w zespole Oxford Utd doszło do zmiany. Rob Hall wszedł za Anthony'ego Forde'a.

Drużyna Yeading FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Rob Hall. Asystę zanotował Matt Taylor.

W 75. minucie za Shandona Baptiste'a wszedł Mark Sykes. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Lyle Della Verde, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie trener Yeading FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Jacoba Cooka. Na boisko wszedł Lyle Della Verde, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Oxford Utd doszło do zmiany. Daniel Agyei wszedł za Matta Taylora. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Elliott Jordan Moore
85′ Jacob Cook
Anthony Forde69′
46′ Scott Donnelly
Tarique Fosu
16′ 46′ Omar Rowe
Jack Stevens
85′ 85′ Lyle Della Verde
Nico Jones
46′ Toby Little
John Mousinho
Gabriel Piorkowski
Mark Sykes75′
Dylan Switters
Daniel Agyei90′
46′ Connor Toomey
Rob Hall69′  69′
Joe Weight
Jamie Mackie

Zespół Oxford Utd był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Yeading FC przyznał dwie żółte.