Puchar Anglii: Harrogate Town FC - Portsmouth FC 1-2 (1-2)

11 listopada na CNG Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Harrogate Town a Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Portsmouth FC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,048 widzów.

R. Curtis 41'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Harrogate Town w siódmej minucie spotkania, gdy Mark Beck zdobył pierwszą bramkę. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jack Muldoon.

Piłkarze Portsmouth FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 17. minucie Brandon Haunstrup wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Ryan Williams.

W 24. minucie Tom Naylor został zastąpiony przez Antona Walkesa. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 31. minucie, w zespole ”Pompey” za Seana Raggetta wszedł Paul Downing, a w jedenastce Harrogate Town Warren Burrell zmienił Jacka Emmetta.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Portsmouth FC przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Ronan Curtis. Bramka padła po podaniu Ryana Williamsa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Brandon Neil Haunstrup  17′
31′ Warren Matthew Burrell
Sean Raggett31′
Josh Falkingham
Ben Close
Ryan Fallowfield
Ronan Curtis  41′
70′ Brendan Kiernan
Gareth Evans
 7′ Mark Beck
Tom Naylor24′
63′ Jack Diamond
James Bolton
70′ Alex Bradley
Paul Downing31′
Scott Brown
Anton Walkes24′
31′ Jack Emmett
Andy Cannon
Sam Jones
Marcus Harness
63′ George Thomson
Brett Pitman

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Harrogate Town wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w pierwszej połowie wymienił dwóch zawodników.