Puchar Anglii: Gillingham FC - Doncaster Rovers FC 3-0 (2-0)

1 grudnia na Priestfield Stadium odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Gillingham FC a Doncasteru Rovers. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gillingham FC 3-0, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 3,216 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-12-01 15:00 | Stadion: Priestfield Stadium | Widzów: 3216 | Arbiter: D. Handley
B. Hanlan 68'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Gillingham FC wygrał osiem razy i zanotował pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gillingham FC w 11. minucie spotkania, gdy Mark Byrne zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Gillingham FC, strzelając kolejnego gola. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Olly Lee. W zdobyciu bramki pomógł Thomas O'Connor.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Bradowi Hallidayowi z zespołu gości. W tej samej minucie Kieran Sadlier został zmieniony przez Alfie Maya.

W tej samej minucie w drużynie ”Wikingów” doszło do zmiany. Kwame Thomas wszedł za Madgera Antonia.

Dopiero w drugiej połowie Brandon Hanlan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gillingham FC, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Olly Lee.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Doncaster Rovers: Joe Wrightowi w 70. i Rakishowi Binghamowi w 82. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Timothy Dieng
90′ Barry Fuller
Joe Wright70′
 11′ Mark Byrne
James Coppinger
Max Ehmer
Madger Antonio Gomes Ajú64′
 15′ Olly Lee
Kieran Sadlier64′
Thomas O'Connor
Ben Sheaf
 68′ 90′ Brandon Hanlan
Benjamin Whiteman
90′ Mikael Mandron
Rakish Bingham82′ 84′
Joe Walsh
Ian Lawlor
90′ Lee Hodson
Danny Amos
Mark Marshall
Shane Blaney
Regan Evans Charles-Cook
Anthony Greaves
90′ Matthew Willock
Jon Taylor84′
Alex Jakubiak
Alfie May64′
90′ Mikael Ndjoli
Kwame Thomas64′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Doncasteru Rovers pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.