Puchar Anglii: Fulham Londyn - Aston Villa FC 2-1 (0-0)

4 stycznia na Craven Cottage w Londynie odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Fulham FC a Aston Villa. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Fulham FC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 12,980 widzów.

A. El Ghazi 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka Aston Villa (”The Villans”) wygrała 18 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Aston Villa: Marvelousowi Nakambie w 6. i Neilowi Taylorowi w 21. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 47. minucie kartkę dostał Kevin McDonald, zawodnik Fulham FC (”The Cottagers”).

Dopiero w drugiej połowie Anthony Knockaert wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Cottagers”, zdobywając bramkę w 54. minucie starcia. Asystę zaliczył Joe Bryan.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół ”The Villans” w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Anwar El Ghazi. Przy strzeleniu gola asystował Jonathan Kodjia.

W 72. minucie za Kevina McDonalda wszedł Harry Arter.

Piłkarze Fulham FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Harry Arter. Asystę przy bramce zanotował Stefan Johansen.

Chwilę później trener Aston Villa postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jotę Peleteira. Na boisko wszedł Trézéguet, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 86. minutą, boisko opuścili ”The Cottagers”: Josh Onomah, Ivan Cavaleiro, na ich miejsce weszli: Jay Stansfield, Luca de la Torre. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvelousa Nakamby, Anwara El Ghaziego zajęli: Indiana Vassilev, Jacob Ramsey. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Ahmed Eissa El Mohamady Abdel Fattah
90′ Michael Hector
Bjorn Engels
Alfie Mawson
Neil Taylor21′
Denis Odoi
José Ignacio Peleteiro Ramallo76′
 54′ 88′ Anthony Knockaert
Anwar El Ghazi  63′ 86′
Stefan Marius Johansen
Conor Hourihane
47′ 72′ Kevin McDonald
Henri Lansbury90′
82′ Josh Onomah
Marvelous Nakamba6′ 80′
84′ Ivan Cavaleiro
Jonathan Kodjia
Marcus Bettinelli
Lovre Kalinić
72′  74′ Harry Arter
Frédéric Guilbert
84′ Luca Daniel de la Torre