Puchar Anglii: Forest Green Rovers FC - Carlisle United FC 2-2 (1-1)

30 listopada na The New Lawn w Nailsworth odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Forest Green Rovers a Carlisle Utd. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Carlisle Utd 2-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 1,504 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2019-11-30 16:00 | Stadion: The Innocent [Insert Name Here] Stadium | Widzów: 1504 | Arbiter: T. Kettle
N. Thomas 40',76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć drużyna Forest Green Rovers wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Forest Green Rovers nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Aaron Collins. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Liam Shephard.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Carlisle Utd: Gethinowi Jonesowi w 20. i Byronowi Websterowi w 29. minucie.

Piłkarze Carlisle Utd odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nathan Thomas.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie kartką został ukarany Ebou Adams, zawodnik Forest Green Rovers. W 59. minucie za Ryana Lofta wszedł Hallam Hope.

W 65. minucie Jack Aitchison został zmieniony przez Juniora Mondala, a za Ebou Adamsa wszedł na boisko Kevin Dawson, co miało wzmocnić jedenastkę Forest Green Rovers. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Olufelę Olomolę na Harry'ego McKirdy'ego.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nathan Thomas z Carlisle Utd. Przy zdobyciu bramki asystował Hallam Hope.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Nathanowi Thomasowi z Carlisle Utd.

W 78. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Carlisle Utd Gethin Jones. Trener Carlisle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Jacka Iredale'a i na pole gry wprowadził napastnika Jona Mellisha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 85. minucie w jedenastce Forest Green Rovers doszło do zmiany. Dayle Grubb wszedł za Dominica Bernarda. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Adam Collin
85′ Dominic Bernard
Canice Carroll
53′ 69′ Ebou Adams
Gethin Jones 78′ (samob.) 20′
Carl Winchester
Mike Jones
Mathew Stevens
Nathan Thomas  40′, 76′ 77′
 11′ Aaron Collins
Olufela Olomola75′
65′ Jack Aitchison
Ryan Loft59′
Lewis Thomas
Louis Gray
69′ Kevin Patrick Dawson