Puchar Anglii: Fleetwood Town FC - Portsmouth FC 1-2 (0-0)

4 stycznia na Highbury Stadium odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Fleetwood Town a Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Portsmouth FC 2-1, który wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 2,145 widzów.

Anglia - Puchar Anglii
2020-01-04 18:31 | Stadion: Highbury Stadium | Widzów: 2145 | Arbiter: M. Edwards
J. Marquis 71'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów drużyna Fleetwood Town wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seana Raggetta z Portsmouth FC (”Pompey”), a w pierwszej minucie doliczonego czasu Cheda Evansa z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie James Bolton wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pompey”, strzelając gola w 66. minucie meczu. Asystę zanotował Ronan Curtis.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Portsmouth FC, zdobywając kolejną bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się John Marquis. Bramka padła po podaniu Christiana Burgessa.

W 73. minucie Paul Coutts został zastąpiony przez Jacka Sowerby'ego. W 81. minucie Steve Seddon został zmieniony przez Bena Close'a, co miało wzmocnić drużynę Portsmouth FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paddego Maddena na Harveya Saundersa oraz Ashleya Easthama na Conora McAleny'ego.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 124 ataki oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę kontaktową zdobył Conor McAleny. Asystę przy golu zaliczył Ched Evans.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Antonowi Walkesowi z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania. Drużynie Fleetwood Town zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Portsmouth FC.

Christian Burgess
83′ Ashley Eastham
Sean Raggett39′
Harry Souttar
Steve Seddon81′
73′ Paul Coutts
Anton Walkes90′
Kyle Dempsey
Andy Cannon
Josh Morris
Ronan Curtis
45′ Ched Evans
Marcus Harness
Wes Burns
Tom Naylor
81′ Paddy Madden
Ben Close81′
73′ Jack Sowerby
Gareth Evans
Gerard Garner
Ellis Harrison
83′  90′ Conor McAleny
Oliver Hawkins
81′ Harvey Saunders
Brett Pitman

Piłkarze Fleetwood Town dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Fleetwood Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.