Puchar Anglii: Exeter City FC - Hartlepool United FC 2-2 (2-0)

1 grudnia na St James Park odbyło się spotkanie rozgrywek o Puchar Anglii pomiędzy drużynami Exeter City a Hartlepool Utd. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Hartlepool Utd 2-2, który wywalczył awans. Na stadionie stawiło się 3,638 widzów.

N. Kabamba 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 34 starcia jedenastka Hartlepool Utd wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 21. minucie spotkania, gdy Ryan Bowman zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nigel Atangana.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Exeter City, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nigel Atangana. Przy zdobyciu bramki asystował Aaron Martin.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jacka Sparkesa z Exeter City, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Luke'a Jamesa z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 69. minucie Nicky Law zastąpił Jake'a Taylora. W tej samej minucie w drużynie Exeter City doszło do zmiany. Lee Martin wszedł za Bena Seymoura.

W 72. minucie kartkę obejrzał Pierce Sweeney z Exeter City. W tej samej minucie trener Hartlepool Utd postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Raynesa. Na boisko wszedł Aaron Cunningham, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w jedenastce Hartlepool Utd doszło do zmiany. Nicke Kabamba wszedł za Gusa Mafutę.

Zawodnicy Hartlepool Utd w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Nicky Featherstone.

W 76. minucie kartką został ukarany Aaron Martin, piłkarz Exeter City.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ drużyna Hartlepool Utd doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nicke Kabamba. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Ben Killip
76′ Aaron Martin
Fraser Kerr
Dean Moxey
Mark Kitching
72′ Pierce Sweeney
Michael Raynes72′
 29′ Nigel Atangana
Ryan Donaldson
Archie Collins
Nicky Featherstone  73′
69′ Nicky Law
Josh Hawkes
39′ Jack Sparkes
Kenton Richardson
Randell Williams
Gime Touré
69′ Ben Seymour
Luke James45′
 21′ Ryan Bowman
Gavan Holohan
69′ Lee Martin
Jason Kennedy
69′ Jake Taylor
Joe Grey
Alex Fisher
Nicke Kabamba72′  79′
Matt Jay
Niko Muir

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Exeter City dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Hartlepool Utd w drugiej połowie również wymienił dwóch graczy.